Magnety pre lovcov pokladov

Magnet pre lovcov pokladovMagnet fishing je novodobá záľuba lovcov pokladov. Princíp je jednoduchý. Kúpte si silný magnet pre lovcov pokladov a pevné lano a vyberte sa k vode hľadať skryté poklady.

Cez oko na magnete prevlečiete lano, urobíte na ňom pevný uzol a hodíte magnet do rieky alebo jazera. Magnetom prechádzate po dne a nakoniec ho vytiahnete s nádejou, že ste práve našli skrytý poklad. Neodymové magnety pre lovcov pokladov majú silu až 300 kg a dokážu z vody vytiahnuť aj tie najväčšie kusy kovu.

Takýmto spôsobom sa dajú nájsť naozaj zaujímavé artefakty. Medzi časté nálezy patria mince, kovové nástroje, udice a iná rybárska výstroj. Menej časté a o to vzácnejšie úlovky bývajú bicykle, zbrane, mobily a fotoaparáty.

Lovec pokladov vytiahol magnetom z vody bicykel
Bicykel vytiahnutý z vody silným magnetom

Ak máte chuť magnet fishing vyskúšať, navštívte stránku Magnet Fishing SK, ktorá obsahuje množstvo užitočných informácií a rád pre začínajúcich lovcov pokladov. Dozviete sa napríklad, ako uviazať na magnet uzol, ako vybrať správny magnet a lano alebo na ktorých miestach býva skrytých najviac pokladov.

Pre začínajúcich lovcov pokladov sme pripravili krátky zoznam tipov, ako úspešne loviť:

  • Kúpte si naozaj silný magnet. Magnety v praxi nedokážu dvihnúť takú váhu, aká sa pri nich uvádza odtrhová sila. Tá je meraná pri ideálnych podmienkach.
  • Vyberte si miesto, kam chodí veľa ľudí. Bude tam pravdepodobne aj veľa pokladov.
  • Použite lano, ktoré je dostatočne silné, aby sa nepretrhlo. Zároveň by ale malo byť tenké, ľahké a výrazne farebné, aby ste ho pod vodou dobre videli. Obľúbenou voľbou medzi lovcami pokladov býva lano paracord.
  • Zoberte si so sebou rukavice, aby ste si pri manipulácii s magnetom a pritiahnutými predmetmi neporanili ruky.
  • Neťahajte magnet po dne. Namiesto toho ho udržujte 0,5-1 meter nad hladinou. Magnet sa vám bude menej zachytávať a lepšie ucítite, keď sa naň niečo prichytí.
  • Magnet po použití utrite. Zabránite tak hrdzaveniu a predĺžite jeho životnosť.

Užitočné informácie nájdete tiež v článku Magnet fishing na Slovensku – ako na to? na SilneMagnety.sk.

Ak ste sa rozhodli magnet fishing vyskúšať, spísal som zoznam eshopov, kde sa dajú kúpiť fishing magnety.

2 komentáre ku článku Magnety pre lovcov pokladov

  1. Zakázaný je archeologický výkop. Ak je zámer nájsť veci, čo vo vode ľudia za posledné desaťročia postrácali, tak je hľadanie v poriadku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *